Her çocuk oyuncak sahibi olmak ister, Bizde bu çocukları mutlu etmek için, Arızalı, Bozuk, Kullanılmayan, Kırık, atılacak tüm oyuncakları alıp, tamir edip ihtiyaç sahibi çocuklara hediye ediyoruz.

Projemizin amacı
Projemiz, İhtiyaç sahibi tüm çocuklara bir oyuncak hediye etmektir. Toplanan oyuncaklar tamir edilip ihtiyaç sahibi çocuklara verilmek üzere hazırlanır, temizlenir, bakımları yapılıp hediye edilir.

Projemizin Hedefleri
Projemizin hedefi 1.000.000 Adet oyuncak tamir edip ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmaktır.
Şuana kadar tamir, bakım, onarımı tamamlanan 1.485 Adet oyuncak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmıştır.

Projemizde Peluş oyuncaklar
Peluş oyuncaklar gözü olmayan, çalışmayan, kirli ve dikilmesi gereken peluşların tamamı elden geçirilir, Daha sonra bu işlem bittikten sonra makinalarımızda yıkanıp temizlikleri yapıldıktan sonra tekrar kontrol edilir. Hediye edilmek için müsait oyuncakların tamamı çocuklara hediye edilir.

Atma Tamir Olsun Çocuklara Umut Olsun
Atma Tamir Olsun Çocuklara Umut Olsun

Projemizde Plastik oyuncaklar
Plastik oyuncaklar, Eritme yöntemi kullanılarak tamir etmeye çalışılır. Parça eksiklikleri benzer diğer parçalanmış oyuncaklardan karşılanır. Temizlik işleminden sonra bir sonraki aşamaya geçilir. Param parça olmuş hiç kullanılmayacak vaziyette olan plastik oyuncaklar Anlaşmalı geri dönüşüm yetkilisine teslim edilir ve yerine yeni oyuncak gönderilir. Bizde hazır olan bu oyuncakları ihtiyaç sahibi çocuklara hediye ederiz.

Projemizde Demir oyuncaklar
Demir oyuncaklar, Kaynak olabilecek durumdaki oyuncaklar tekrar eski haline getirilir, boyanır ve tekrar işleme alınır. Hiç düzelmeyecek durumda olan demir oyuncak parçaları Anlaşmalı geri dönüşüm yetkilisine teslim edilip, Yeni oyuncaklar ile değiştirilir.

Projemizde Elektronik oyuncaklar
Elektronik oyuncakların bir çoğu tamir edilebilir durumdadır. Çoğunlukta plastik aksamlarında sorunlar kırılmalar olmaktadır. Tamir, bakım ve onarım işlemi yapılır ve kullanılır durumda olan oyuncaklar temizlik işleminden sonra hediye edilir. Sorunlu olan elektronik oyuncakların parçaları kullanılır. (Motor, Lamba, Pil Yatağı, Düğmeler vb.)

Projemizde Ahşap oyuncaklar
Ahşap oyuncaklar için fazla birşey yapmamız mümkün olmamaktadır. Kullanılabilir durumdaki oyuncakları temizleyip ihtiyaç sahibi insanlara teslim ediyoruz.
Diğer Param parça olmuş ahşap oyuncakları’da ihtiyaç sahibi listesinde bulunan kişilere yakacak olarak hediye ediyoruz. ( Miktar fazla olursa, miktarı az olması durumlarda toplama işlemi devam etmektedir. )

Projemize Destek verenler
Bu projemizde emeği geçen, Herhangi bir konuda bizi yalnız bırakmayıp, desteklerini esirgemeyen, üncelikle Orhangazi kaymakamlığı ve Orhangazi belediyesi olmak üzere, tüm kurum, kuruluş ve tekil şahıslara çok teşekkür ediyoruz. Bu proje bir hayır işidir. Hayıra vesile olan ve hayır için yarışan herkesden allah razı olsun. Rabbim bu güzel projeye destek veren herkesin işini, gücünü ve niyetlerini kabul etsin.

Temizleme ve Yıkama
Her oyuncak kullanılabilir duruma getirildikten sonra temizlik işlemi yapılır.
Peluş Tarzı oyuncakların tamamı makinalarımızda yıkama işlemi yapılır ve teslim edilir.

Atma Tamir Olsun Çocuklara Umut Olsun
Atma Tamir Olsun Çocuklara Umut Olsun
Atma Tamir Olsun Çocuklara Umut Olsun